11

ЦДНВ(СОФИЯ)
Спартак(СОФИЯ)
Дата: 13 април 1952 г.
Турнир: „А“ републиканска футболна група 1952 (6-и кръг)
Стадион: Народна войска, София
Треньор на ЦСКА: Крум Милев
Съдия: Йордан Таков
Титуляри :
  • 1
    Апостол Соколов GK
     
  • 2
    Стоян Василев
     
  • 3
    Борис Апостолов
     
  • 4
    Петър Дончев
     
  • 5
    Илиев
     
  • 6
    Любен Трайков
     
  • 7
    Тодор Диев
     
  • 8
    Йордан Станимиров
     
  • 9
    Димитър Райков
     
  • 10
    Добромир Ташков
     
  • 11
    Димитър Андонов
     
  • 6мин

    Гол

    9. Панайот Панайотов (ЦДНВ) асистенция - Стефан Т. Стефанов

  • 87мин

    Гол

    11. Димитър Андонов (Спартак Сф)

В неделя на стадион „Народна армия“ се срещнаха отборите на ЦДНВ н софийския Спартак.Изгледите за победа в този мач бяха безспорно на страната на ЦДНВ, след слабата игра на Слартак срещу еднонменика му от Плевен.

ЦДНВ започна с динамична игра. Нападението явно желаеше да играе на широко разгънат фронт. Двете крила Миланов и Стефанов правеха пробивите си по самата странична линия. От там те прехвърляха успоредно на вратата. Добре пласираните толки биваха посрещани успешно от Панайотов, Янков, Колев и Божков и в началните минути към вратата на Соколов се отправяха непрекъснато силни удари.

Спартак не очакваше извънредно бързото темпо на игра. Отбраната бе веднага подсилена.

6-та минута. По страничната линия дриблира Стефанов (ЦДНВ). Той сече към наказателното поле. Посреща го Апостолов. В стремежа си да изчисти той прави нарушение. Стефанов изпраща топката от наказателния удар ниско и успоредно на вратата. Тя преминава покрай краката на Василев и Апостолов без те да могат да я отбият и попада у Панайотов. С вътрешен удар той бие силно и топката се спира в мрежата. 1.0 за ЦДНВ.

Атаките на ЦДНВ следват. Отборът играе задружно, стреми се да наложи ниска и точна игра. Божков, Стоянов, а дори и Манолов опитват далечни силни удари. Играта се води предимно пред наказателното поле на Спартак. Нападателите на ЦДНВ правят смени на постовете си. Това обаче донася неблагоприятен резултат. Отборът разваля първоначалната си добра постройка. Играта се сбива около врата на Спартак. Започват и прекалените солови акции на Панайотов, Миланов и Стефанов. Те биват винаги успешно спирани от сърцатата отбрана ан спартаковци. Продължителното териториално надмощие на ЦДНВ остава безплодно.

Нападателите на Спартак много рядко се отзовават пред вратата на Кикиманов. Включените за пръв път в отбора нападатели Диев, Станимиров и Райков са борбени, но се стремят прибързано да се освободят от топката, като я отправят на Андонов и Ташков. Проличава, че те още не са свикнали с техния маниер на играта.

След почивката характерът на играта неочаквано се променя. Сега инициативата непрекъснато е в Спартак. Отборът установява бърза игра, с добра връзка между отделните линии.
Състезателите упорито се борят за „първа топка“.

В отбора на ЦДНВ на мястото на Янков бе поставен Янев. Той обаче неправилно бе изпратен вдясно, докато лявата страна на нападението бе по-слаба.

Непрекъснатите устремни атаки на Спартак разстроиха отбора на военните. Енишейнов по казва, че е в слаба форма. С несигурната си игра той непрекъснато пропускаше борбеният Диев. От неговата зона идваха всички опасни слизания на Спартак.

Три минути преди края на мача Диев (Сп) преодоля Енишейнов и се отправи с топката отдясно към наказателното поле. Манолов енергично се намеси да му я отнеме, но прояви несъобразителност да догони отклонилата се топка като остави това да извърши Диев. Последният изпрати топката високо пред вратата. Кикиманов я, отби, тя попадна у младия Райков (Сп). Гърбом към вратата, чрез „ножица“ той шутира. Топката се отби от напречната греда, Андонов я посрещна и я изпрати остро във вратата. 1:1.

Отборите поделиха точките.

Съдията Таков се справи успешно със задачата си.

източник вестник „Народен спорт“