• 53мин

10. Александър Белокапов (Славия)

8. Георги Янков (Славия)

Славия преодоля съпротивата на АС23 с 2:1

Добре бе, че поне срещата започна на време: официално обявена за 17 часа почна тогава. Чернобелите са доста амбицирани и започватупорито атакуване. Славистите не падат по-долу, парират, и за известно време публикагта може да наблюдава равна и свързана игра. Все пак, по-добрата инициатива на АС23 се очертава по-рязко. В мнозина заседа убеждението, че чернобелите ще преодолят една голяма съпротива, а с това,и ще облекчат доста положението си. Но, в нападението само Ангелов се опитва да бъде трън в очите на противниковата - отбрана. Около вратата на Пангаров се създават опасности, обаче, няма кой да бие.Доброто иначе ляво крило на чернобелите, Палазов, има на няколко пъти отлични възможности, но пропуска — бие високо и неточно.Славистите, макар и напредващи по-откъслечно, създават големи опасности, преодолявани главно от Спасов, който тоя ден е истински стълб на отбраната... Времето протича, полувремето завършва, а резултат няма.
Подновяването на играта, обаче, сочи нещо друго: славистите подхващат борбата с голяма амбиция и с устрем, който дава своя
резултат. В осмата минута Белокапов изнася един сполучлив пробив, освобождава се от съпротивата на бранителите, озовава се пред излезлия Дермовски и майсторски бие в опразднената врата. Голът е постигнат, 1:0 За Славия. По терена има поздравления. Но, има и упреци към Дермонски, чиято вина е явна. Чернобелите- са разкъсани, нервни. Славистите,обратно,напират много спокойно, свързано. Добрите им прояви от първото полувреме,които тогава бяха по-редки, сега
следват едно след друго. Белите са жертва и на лош ден —сигурни голове са отбивани от дирека при страшни меллета, но затова
пък положението се правя от един далечен удар на Янков от около 30 м., с който резултатът става 2:0. Ударът е силен,топката е отправена към ъгъла, и навестява мрежата. Дермонски, наистина, плонжира, но късно, и излишно. И при тоя гол никой не може да отрече вината му. Сега нервността у АС23 продължава и тя става причина да се пропуснат някои добри положения, който можеха да донесат поне изравняване. Победата на Славия, въпреки грешките на Дермонски за двата гола, е заслужена. След почивката тоя тим бе далеч по-добрия. Отбраната работи сигурно, а в нападението имаше и свръзка и удари. Доста добра игра показаха Зографов, Белокапов, Янков, Инджев. Чернобелите трябва да винят себе си за загубата.Добри от тоя тим бяха Спасов, Досев, напред Ангелов, Деспотов и Палазов. Ръководството на г. Поменов бе добро.