• 82мин

3. Спас Пашкуров (АС 23)

• 88мин

ФК 13 и АС 23 показаха добра игра и резултат

С почването ветераните отбиват първата атака на АС 23, изнасят напред с Бобев и Георгиев, Николаев триково оставя топката в наказателното поле на удобно пласирала ли я се Николов постига в първата минута , първия гол, Не след дълго Ангелов изравнява. Георгиев е фаулиран от  Балкъчиев, Бобев бие и топката отново влиза в мрежата. Няколко секунди след това, Дермонски и дяс. кр. на ФК13 Николов се контузват, първия продължава след малка почивка, но Николов е изваден вън от строя поради силните болки в главата и носа. При грубо срещане на Кръстанов и Кузманов, реферът отсъжда фаул за ФК. 13. Ангелов е недозолен от решението на г. Кьолер и грабва свирката от ръцете му.Обиден, г. Кьолер бе прав да напустне ръководството. Настъпи продължително ново търсене на рефер. След две-три минути мачът продължи под ръководството на г. Кр. Николов — от АС23. Чернобелите, чрез Йорданов, изравниха, и чрез Димчев ,маркираха третия си гол. Ветераните задържат напред. Правят няколко последователни атаки, но на три пъти пропускат. Тук и реферът им отне една действителна дузпа,въпреки, че самият прегрешил Петров сам сигнализира с вдигане на ръка. Техният напор най-сетне бе възнаграден с трети гол, постигнат от Стоичков, след хубава комбинация между Бобев, Георгиев и Николаев. Постоянното напредване на ФК13 донесе и четвъртия гол от Георгиев. Тук е уместно да се отбележи, че авторът на гола прие топката в положение офсайд. Въпреки задържането на играта в половината на АС23, чернобелите
правиха опасни откъсвания. При едно от тях Йорданов дава изравнителния четвърти гол. Ветераните, чрез Николаев и Георгиев увеличават резултата на 6:4. ФК 13 печели фау..близо до линията на наказ. поле, Стоичков праща топката вън, играта се подновява. Ангелов устремно дриблира напред и постига пети гол. Малко след това Пенчев фаулира, реферът отсжжда дузпа и
Пачеджиев изравнява отново 6 : 6. Спасов проявява и грубости, ветераните искат да напуснат реферът отстранява Спасов, играта продължава, Георгиев постига седмия гол, а към края на съкратеното второ полувреме
Старото преотстъпва една удобна топка на Пачеджиев, който завършва голямата серия голове, и резултат. Те отново изравнен 7:7.
Обяснимо бе, че в един приятелски мач двата тима не вложиха цялата си амбиция. И все пак, на лице бе една много добра по постановка и техника игра. Големият голов резултат потвърждава това. Той може да се обясни, главно, с добрите нападения. Във  ФК13 изпъкнаха Бобев, Георгиев, Николаев, Кръстанов и Каменски. Особено лявата страна на предна линия—Бобев, Георгиев бе най-опасната. Чернобелите не отстъпваха много на своя противник. Рутинираната игра на Ангелов, Аструг, Йорданов, Пачеджиев, Петров, Кузманов и Балъкчиев се прояви и вчера.