7. Михаил Стефанов (АС 23)

• 62мин

• 76мин

АС23 и ФК13 завършиха на равно 3:3

Шампионатната среща между чернобелите и ветераните в събота бе онеправдана от съдбата. Непрекъснат ситен, есенен дъжд заръмя. От сутринта и непрестана дори  след мача, тора попречи на последователите на кръглата топка да имат възможност да наблюдател играта на два отлично подготвени тима, чиито технически способности и добро разбиране на играта не отстъпиха пред крайно неблагопиятните  атмосферни и теренни условия.Както АС23, чиито тим „със свещ“ търси кален и наводнен терен, така и ветераните можаха още от началото да се справят с леснина с  всички несгоди и ца проведат игра, която по замисъл, провежда се. техническо изпълнение стоеше на една класа по-горе от Димитровденската среща на Левски — Славия. Ветераните започнаха много бързо и всички им слизания бяха с мъка парирани от асетата. Началната акция на ФК13 не можа да бъде издържана от чернобелите и още в 4 мин. те отбелязаха първия гол. Николов слезе много бързо, дигна над Рашков, и Стоичков от два метра заби сигурно с глава. Откриването на резултата импулсира най-вече АС 23 и те чрез Димчев започнаха систематически и добре замислени нападения. Играта стана много жива и въпреки калния теран тя се води ниско, където техническите прояви на играчите възхищаваха зрителите. Така продължи до 20 м., когато Димчев от 1 метър пропустна сигурно положение да изравни. Играта постепенно премина в ръцете на  чернобелите, чиито способности да владеят топката на кал им позволи да имат непрекъснато инициатива и да затегнат обръча около Кузманов, но същевременно и да пропуснат повече от 5—6 положения. В 40-та минута Николови преминава Балъкчиев, прави незабелязан от  рефера фаул и от близо бие 2:0. Края на полувремето наближава, а и усилията на чернобелите да реализират все повече се увеличават. И ето, че в последната минута Димчев прехвърли на Ангелов, последният шопира, леко подаде на Пачеджиев, който прати неспасяемо 2:1.
След почивката играта е много по жива и по сигурна от страна на АС23. В 14 минута Стефанов би силно и АС23 изравни 2:2. Няколко минути по-късно реферът отсъди дузпа в полза на ветераните и Николов  покачи на 3:2. АС23 непрекъснато атакува и опасностите пред Кузманов се редят, но той показа отлични качества и спасяваше сигурно. В 31-та минута Стефанов даде далечен удар и за изненада резултата е отново изравиен 3:3, двата тима показаха общо добра игра.Кузманов пазеше със сигурност вратата на ветераните. Пред него Илиев превъзхождаше Базовски и ведно с  Кръстанов бяха стълбовете в отбраната. В нападението Николаев бе неуморим и головете са повече негово дело. Рашков от АС23 показа добри плонжони, но несигурен в ловенето. Трънкаров и Балъкчиев са на едно ниво. Докато Петров в средата бе  отличен. Ангелов и Пачеджиев бяха най-дейни и отново стават страшилище за всяка отбрана. Общо взето АС23 имаше повече инициатива и възможности и равният резултат е загуба за него, съдията г. Т. Атанасов ръководи с познание и респект.