8. Любомир Ангелов (АС 23)

8. Любомир Ангелов (АС 23) асистенция - Георги Пачеджиев

• 88мин

АС 23​ - Спортклуб 5:0 (2:0)

Двата тима подемат играта с бързо темпо. Първоначалното впечатление е, че пловдивци ще се изморят. Самата им игра, обаче, опровергава това. Нещо повече, тимът на Спортклуб застрашава постоянно вратата на чернобелите. Тук Попов и Паунов на два пъти комбинират  застрашително и само самоотвержената игра на Балъкчиев, Спасов и Кузманов пренася опасностите напред към гола на Антонов. Тук, при едно меле, Ангелов и Пачеджиев са  в изгодно положение да използуват една предадената им от дясно топка, Старото отстъпва, Пачеджиев спира и отблизо, със силен удар бележи първия гол на мача. Вратарят само наблюдава устремно отправената в мрежата му топка, защото повече от това не би могъл да направи.
Пробиването на пловдивската врата внася оправдано амбицираме в сред играчите на Спортклуб. средната линия, която отново е в своята добра форма, успешно задържа играта напред. Пред вратата на Дермонски настъпват няколко обезпокоителни и за него и за тима му положения. Но било поради мудност на нападението на пловдивци, било поради намесата на бековата двойка на  АС23, всичко мина без особени последствия. Огъването, в което тима на АС23 е поставен за известно време, е преодоляно, и чернобелите показват много свързана игра която дава диктуващ тон. Дори АС23 , успява да покачи головото съотнощение в своя полза: една висока топка на Пегров е удобна за Аструг, но той я отстава на Йорданов, който лесно постига гола. За този гол известна вина може спокойно да се припише на Антонов, който трябваше да напустне вратата, да излезе напред и да блокира още летящата топка.В самия край на полувремето
едно недоразумение между Балъкчиев и Спасов е използувано от Поповъ, той се опитва да подаде на свободния Паунов, но Петров изнася силно напред, топката попада в бързо напредващия Йорданоъ, но той пропуска. Почти едновременно бяха проиграни две-идентични възможности за гол.

Второто полувреме започва с бързи пренасяния, пловдивци в продължение на десетина минути имат инициативата, техният  тим сполага усилия да се доближи до свъзможността за изравняване.Под помагано от Караянев, Белков и Лазаров, нападението на няколко пъти създава опасни разбърквания, но опитите на Попов и Бъчваров за опасни удари в гола, не постигат нищо. В тия последователни моменти на надмощие за пловдивци, предната линия на чернобелите се откъсва веднажъмного опасно- „Чугуна“ създава меле, топката се пренася чрез Анастасов в Старото, той я прехвърля на Йорданов и неговия силен удар е спасен с  отличен плонжон на Антонов. Резултатът 2:0 за играта, която почти с постоянна инициатива за пловдивци, още не е подсигурена победа. Дори, чернобелите преживяват критически момент: към вратата на Дермонски е бит фаул. За негово щастие, ударът е блокиран, топката е пренесена сило напред, Старото устремно минава Караянев и Батинов, озовава се сам пред вратаря и спокойно, със силен удар праща топката, почти през ръцете му, в мрежата:3:0 за АС23. И този гол не внася смущение в коравите представители на Пловдив. тяхната игра е като че ли несмущавана от маркираните нов, но Ангелов е по изкусен им три гола. Те правятъ опити да и праща топката в мрежата. В това отношение двете крила Киров и Мелхасян..,
Играта продължава с пренасяния. При едно от тях, Пачеджиев прехвърля от ляво, Ангелов приема, напредва и пак отблизо постига четвърти гол за своя тим. Играта е към своя край. Развитието й би могло да допусне предположение за почетен гол на пловдивци. Защото целият им тим играе с това желание, защото на моменти Спортклуб наистина има продължителна инициатива. Но вместо гтова А. С. 23 успява да покачи отново головата разлика в своя полза. Ангелов и Пачеджиев създават меле; На удара на Чугуна Антонов плонжира, топката е изпусната, вратаря отново се намесва, помагат му и Томов и Батинов, но Ангелов по искусен и праща топката в мрежата.