7. Борислав Цветков (Левски)

2. Спас Пашкуров (АС 23)

Срещата е прекратена в 80 минута защото АС 23 остава със 7 футболиста

Левски се наложи над АС23 с 5:2

Към 2000 души, въпреки делничния ден, присътствуваха на този мач, който даваше последна възможност на АС23 да се опита да се спаси от изпадане. Но тези 2000 души напуснаха разочаровани на само от общо слабата игра на двата отбора, но главно от тези прояви на АС23, които го изложиха извънредно много. Предварителните  пресмягания, че АС 23 трябва да победи най-малко с 5:0, за да изпрати Шипка на свое място, създадоха не покойна атмосфера, която, безспорно, се отрази на качеството
на играта. Връзката бе изгубена и особено отначалото на второто полувреме, след като АС23 изравни, Левски установи пълно надмощие, направи още три гола и може би щеше да покачи още, ако мачът не бе прекратен поради отстраняването на четири играчи от АС 23.
В началото играта е равностойна опасности има и за двете врати, но едва в 35-та минута Стоянов прехвърля на Цветков и той открива за Левски. Малко по-късно Стоянов покачва на 2:0. След почивката, нападението на АС 23 е мнного енергично и чрез Ангелов, който е просто неудържим, изравнява, играта става по-жива, но не подобрява качеството си. Стоянов е пазен много и една негова топка е реализирана в гол от Спасов. Чрез Ласков и Цветков, Левски покачва на 5:2. При този резултат реферът г. Т. Атанасов прекратява играта, понеже АС23 е останал само със седем играчи —другите са отстранени. И, съгласно правилника, АС23 ще загуби с 5:0, точно този резултат, който му трябваше, за да се спаси от изпадене от дивизията.

Защо се дойде до прекратяването
Още в 25 мин. при 2:2, Пачеджиев е отстранен за обида на съдията. Този играч, който бе станал вече нетърпим с явните си грубости, обиди рефера за дето последният го предупреди.Малко по-късно, пак за груба игра и некоректно държане, са отстранени Кузманов и Петров. Десетина минути преди края реферът отстрани и Спасов, този по начало груб играч. АС 23 остана със седем души и състезанието не можеше повече да продължи.
Тод. Атанасов, който трябваше да поеме ръководството поради служебното закъснение на назначения такъв, даде един добър пример за ролята на футболния съдия. Той бе неуморим, употреби всички усилия, за да удържи така изтегнатата атмосфера, създадена от играчите на АС23, и само благодарение на него не се дойде до нещо по-лошо. Но невъздържаността на някои играчи бе прекадена и той трябваше да отстранява напълно правилно.