• 89мин

11. Виктор Айбек (Конкордия)

АС23 за малко не изненада, но Конкордия се наложи на края

Светкавичният гол
Първите ходове не показват още нищо, защото силно калният терен пречи да се развие игра. В 2 мин. Стефанов прехвърля добре добре на Димчев,който не бави и дава напред на Пачеджиев. „Чугуна“ е сам на 5 метра от Монсидер, той не чака, а шутира веднага покрай него.Това е първият гол и първата изненада. Добили кураж от неочакваното откриване,асетата се хвърлят  в бързи атаки и няколко шута, предимно от  ляво, са спасени с голяма вещина от  пъргавия Монсидер. Хърватите не остават длъжни и малко покъсно Мурадори така поема от воле, че всички очакват топката да разклати мрежата .Но младият Георгиев с помоща на Балъкчиев успява да отбие. Минават 5, 10, 15 минути,а очакваното лесно изравняване не идва.Напротив, пада вторият   гол за АС23. Поп Киров, които днес под обикновеното си ниво, успява да бие и бие остро, но топката среща противников крак, посреща Георгиев и за втори път хърватския национален вратар навежда за да извали топката от мрежата.
Всички са изненадани. На къде се отива?
Но гостите полека лека се съвземат до края на полувремето резултатът е изравнен. В 36 мин. отличният Пукшец, който си има доста работа с Пачеджиев се осбобождава и шутира високо от около 30 м. Георгиев  протяга ръце но за негова и обща изненада изпуска топката зад гърба си. Веднага след това чернобелите имат изгодно положение да покачат. Поп Киров бие ненадейно, обаче, една глава връща топката. Монсидер се спуска да отбие с крак, но прави вересия. Никой, обаче, няма наблизо и всичко разминава. Две минути преди почивката Айбек прави стремително спускане и прехвърля на свободния Мурадори, който забива в левия ъгъл.
Постигнали изравняването хърватите започват с усилено темпо втората част на играта. Редят се опасни моменти пред вратата на АС23, но Георгиев лови всичко.В 9 мин. Айбек преминва няколко души, в това число и вратаря, и центрира успоредно на вратата. Беда така се е засилил, щото изглежда, че ще забие страхотно в мрежата. Вместо топката, обаче, се забива самият той, понеже е „подпрян“ от Петров.Реферът,обаче не дава нищо и три минути само по-късно АС23 отново води.
Това става при един корнер бит от Димчев, Миланов триково прескача и Пачеджиев си спомня добрите времена като вижда как топката от неговия шут се спира под самия горен дирек. Радостта на публика е много краткотрайна, защото едва минава и минута и понеслият се напред Мурадори е така спънат, че се обръща няколко пъти,Явната дузпа с присадена и Павлетич постига пак изравняването. Георгиев показа добър нюх в случая, и успя да отбие топката, но от силата на удара тя преобърна ръцете му и се
заби под горната греда.

Амбицията се налага над техниката
Този гол не оказа очакавното разколебаване у „асистнте“. Напротив те с още по-голямо желание се впускат напред и още един път успяват да покачат. Спасов „изсипва“ на Чугуна, който веднага дава на поп Киров. Последниятъ се мъчи да шутира. но намира за по-добре да подаде на свободния Георгиев.Този бие незабавно и чернобелият тим води с 4:3. Това е вече много. Победата започва да му се усмихва. И най-големите песимисти казват: „Кой знае“.
Нещастиият завършек
Хърватите, който замепят контузения Кодрия, полека лека изместват играта към вратата на своя противник. Балъкчиев е контузен и е заместен за кратко време от Кузманов, а мястото на последния се заема от Сотиров. Кузманов мъчно удържа Мурадори и в едно критическо положение го събаря с ръце на земята. От 20 метра Пукшец забива в долния десен ъгъл. Това е в 33 мин. и сега настъпва неочакван обрат. С право може да се каже, че в оставащите 17 минути гостите показаха много повече отколкото от началото до този момент. Това беше период на една наистина хубава игра и напълно обяснимо дойдоха последните два гола отбелязани от Мурадори (39 мин.) и Айбек (44 мин.).Чернобелите бяха един разбит във всяко отношение тим и шансът ги спаси от повече голове. Към края Пачеджиев беше контузен и замениен с  Палазов.Напусна също и Голуб.Погледнато общо победата на гостите е заслужена. Те, може би, подцениха противника си,пък и набързо не предполагаха че той ще имат противопостави такава амбициозна пожертвувателна игра. Все пак а лошият  терен пречеше да се даде академичен  футбол, на който те са специалисти тимът  като цяло даде хомогема игра, а специално изпъкнаха Пукшец, Павлетич, Беда, Айбек и Монсидер. Мурадори игра голяма част от  мача без желание, но на края се значително оправи, и има голям дял за победата.От   АС23 на първо място трябва да се посочи Пачеджиев с много подобрената св игра, проявиха се и двете крила. Георгиев бе,обаче често пренебрегван.Поп Киров се губеше и само на моменти даваше характерната си игра. Младият вратар Георгиев не бе много сигурен. Показа смутеност и изпускаше. Все пак, постигнатият резултат, като се има предвид че асистите бяха без Ангелов и Талев, е добър за тях. Реферът В. Стефанов изпълни отлично задачата си.