Дата: | 15 април 1956 г. |
---|---|
Турнир: | „А“ републиканска футболна група 1956 (6-и кръг) |
Стадион: | Стадион на мира, Димитрово |
Посещаемост: | 20 000 зрители |
Треньор на ЦСКА: | Крум Милев |
Съдия: | Траян Христов |
-
1Александър Илиев
-
2Недялко Боев
-
3Петър Лозанов
-
4Димитър Захариев
-
5Богомил Пушев
-
6Роман Драгомиров
-
7Иван Данчев
-
8Дойчо Бачев
-
10Живко Карадалиев
-
11Олег Павлов
-
9
-
1
-
3
-
2
-
4
-
6
-
5
-
7
-
8
-
9
-
10
-
11
-
4мин
Гол
9. Петър Михайлов (ЦДНА)
-
21мин
Гол
8. Стефан Т. Стефанов (ЦДНА) асистенция - Иван Колев
-
34мин
Гол
7. Димитър Миланов (ЦДНА)
-
38мин
Гол
8. Дойчо Бачев (Миньор Дмо)
-
50мин
Дузпа - гол
5. Стефан Божков (ЦДНА)
-
68мин
Гол
7. Димитър Миланов (ЦДНА)
-
70мин
Гол
9. Павел Владимиров (Миньор Дмо)
-
75мин
Гол
10. Живко Карадалиев (Миньор Дмо)
-
88мин
Гол
9. Петър Михайлов (ЦДНА)
Мач без голове е като сватба без музика. Днешната среща между Миньор и ЦДНА постави своеобразен рекорд на резултатност. Такъв обилен урожай не се помни от началото на тазгодишно то първенсто на „А“ РФГ. Зрителите нямаха основание да са не доволни, въпреки че любимците им загубиха. Те изживяха неповторими емоционални моменти и бяха свидетели на хубава, устремна, динамична игра, особено във второто полувреме, което в края на краищата компенсира разочарованията и подслади горчилката. Та нали футболът не е само борба за точки и голове...
Основното за срещата: спободен, открит футбол без „бетон, без други защитни варианги.
Встъплението е твърде кратко. Нападателите на ЦДНА пренасят веднага топката пред вратата на Миньор и Илиев нито улавя, нито отбива топхата, а поосто я подарява на втурналия се към вратата му Михайлов. Последнилт не му мисли много и ЦДНА повежда с 1:0. Бентът е отприщен. Миньорци са поубъркани от непредвидения гол. Нападателите им играят добре до противниковото поле: от там нататък атаките им се стопяват най-вече поради неумелото пласиране и неточното подаване. Ние избромхме не по-малко от 10 случаи, когато топката биваше чисто и просто харизвана на защитата на ЦДНА. Обратно, играта на армейците е спокойна, организирана, праволинейна. Михайлов в центъра бе много подвижен и той се явяваше едва ли не главен вдъхновител на техните атаки. Миланов спокойно надиграваше Захариев и прояви характерните си прязвания с много устрем и много глад за голове. Янев биваше оставян на свобода от Боев, но в замяна на това последният се опитваше да играе грубо.
В 21 мин. прекрасна комбинакация Янев - Михайлов - Колев - Стефанов. Последният застига пуснатата в коридор топка и стремително я забива в левия ъгъл на вратата на Илиев - 2.0. Армейските футболисти се успокояват и намаляват темпото. Миньорци си отдъхват, но за кратко време. В 34 мин. след ъглов удар Лозанов и Илиев се сблъскват, падат на земята Миланов овладява топката и резултатът отскача на 3:0. Едва в 38 мин. миньорци дават, признак, че не са без зъби. Бачев отляво след двукратна стрелба намира пътя към гола - 3:1.
През второто полувреме се разбра, че нито единият от отборите мисли ла се предава, нито другият смята да се задоволи с постигнатото. Играта придоби своеобразна физиономия. По посока на двете врати се редуваха едно след друго устремни нападения и удари - много удари... И голове: в 50 и 68 мин. чрез Божков от 11-метров удар и Миланов - 5:1. Владимиров и Каралалиев намалиха на 5:3. Миньорци бяха хвърлили всичко напред. Но ето че това им коствува нов гол. Михайлов напредна от центъра сам, излъга и вратаря и вписа за втори път името си сред голмайсторите на деня - 6:3.
За отборите с няколко думи:
ЦДНА бе явно по-добър - технически и тактически, Нападателите му се свързваха много резултатно, много успешно. Особено се проявиха Михайлов, Миланов и Колев. В отбраната най-сигурни бяха Ракаров и Божков.
Миньор. Смущението на Илиев беше фатално за два гола. И двата защитника Боев и Захариев не успяваха да парират Миланов и Янев. Напред в нападението единствено добре игра Павлов.
източник вестник „Народен спорт“