Тодор Дамев (България)

9. Попов (България)

• 88мин

АС23 победи Нацтима с 5:3 (2:0)

Игрище Левски, време хубаво, терен  неудобен — размекнат на места, заледен на други — публика над 1000 души, рефер Ил. Попов.
Състезанието започна доста след  определеното време. Причината за това бе  неявяването на някои от повиканите за нацтима играчи и търсенето на техни замесници. Още с почването инициативата
се очертава за АС23. Неговото нападение работи добре, свързва сполучливо и Ангелов лесно открив с резултата. Малко след това, пак Ангелов удобно освобождава топката на Йорданов и той със сигурен  удар покачва резултата на 2:0 за своя тим. Играта продължава да се води все с  инициатива на чернобелите; националите   имат само откъслечни напредвания, и малкото им сливания до вратата на Дермонски завършват или с проиграване, или пък със слаби и неточри удари. Промяната в  нападението на нацтима през второто полувреме дава резултат: тук вече се чувствува по-добра връзка, и то работи по-замислено и по-опасно. Все пак, щастието е по-благосклонно към АС23; първо Пачеджиев с хубав пробив увеличава резултата на 3:0, а сетне и Тодоров,със силен удар след меле, го отново увеличаза на 4:0. Едва сега и нацтима успява да даде чрез  едно напредване на Дамев първия си гол. Йорданов, обаче, отново измени головото съотношение, давайки след хубав  пробив на Ангелов, петия гол за тима си. Играта, обаче, се води повече пред вратата на АС23. Тук и ударите са по-чести и устрема на младите национали се чувствува: Попов, с хубав дриблинг покачва на 5:2, въпреки отчаяния плонжон на Дермонски, а към края на мача Попов бележи и третия гол за нацтима от дузпа.