Турнир: Купа на Негово Величество Царя 1941 (Втори кръг)
  • 30мин

Благой Кузманов (АС 23)

Владимир Тодоров (АС 23)

Въпреки отчаяната съпротива на Бдин, АС23 печели с 3:0

Видин,14 септември. И друг път са гостивали във Видин софийски тимове и друг път местните такива е трябвало  да защитават честа на града си. С всичкито си знания и способности. Но така, как го се бори днес
любимеца на Видин, Бдин срещу елитния АС23, това е било много редко. Явно превъзхождани в общия  развой на играга, те не отстъпваха ни момент, а напротив: вложиха всички сили и амбиция, бранеха геройски и създадоха най-трепетни моменти, държейки непрекъснаго в напрежение съгражданите си.През първото полувреме гостите имаха за повече време инициатива, по често зстрашаваха, но постигнаха само един гол чрез Кузманов. След почивката играта бе дълго равна.Домакините се стремяха да постигнат гол. Чрез бързи слизания те достигнаха врата на АС23, но и Балъкчиев и Георгиев бяха винаги на мястото си и спасиха доста опасности. Водача на нападението на софиянци Тодоров, обаче, показа много съобразителност и на два пъти изненада вратаря на бдинци, като отбеляза още два гола и затвърди победата на тима си.Бдин макар и да загуби с 3:0 даде една от най-добрите си игри и този резултат може да се счита за жесток.От неговият тим се отличи д. бек, който бе и героя на мача. Пожертвувателен, силен в удара и с крак и с глава, той респектира нападението на софиянци. В останалите линии видинци бяха също добри. Всички играчи показаха бърза и свързана игра във всички линии. Но им липсва сигурност пред противниковата врата и нямат удар в същата.