9. Крум Милев (Славия) асистенция - Георги Китанов

• 61мин

9. Крум Милев (Славия)

При по-добра игра и надмощие Славия елиминира АС23 с 3:1

Елиминатуарният мач от четвърт финала за царската купа между реномираните тимове на Славия и АС23 се очакваше с голям интерес,  тази среща трябваше да покаже до колко белите са в състояние да се реабилитират, а заедно с това — какви са  шансовет на АС23 да влезе в нацдивизията.
Пред 2000 души и пред рефера Генчев двата тима се представиха в състав:
Славия: Христов, Стайков и Филипов; Байкушев, Стефанов и Зографов; Дуков, Китанов, Милев, Белокапов и Попов.
АС23: Дермонски, Спасов и Балъкчиев; Петров, Витошки и Бушев; Крайничанец, Ангелов,Пачеджиев, Аструг и Димитров.
Началото на мача дава първата-сензация — АС2З се спуска устремно, пробива отбраната, става леко меле и след грешка на белия голман, Ангелов изпраща топката в мрежата на Славия — 1:0 за АС23 още в  първата минута. Белите отговарят с една упорита и офанзива, която им дава надмощие. Играта се води почти постоянно в полето на АС23. И двата тима играят още слабо и разкъсано, но Славия има явно предимство.Черно-белите отговарят с  опасни откъсвания. Три корнери в дясно за Славия създават тежки мелета. Белите, обаче комбинират прекомерно. Едва в 42 мин. един остар нисък удар на Белокапов  от 25 метра изненадва Дермонски и дава първия гол на белите — 1:1.
Във второто полувреме, още в 3 мин., Славия покачва чрез Милев след една добра комбинация с Китанов. Надмощието на Славия продължава, като чернобелите  са разкъсани. Резултатът е повишен пак от  Милев в 16 минута след добър пробив. Славия води с 3:1 и мачът вече е решен. Към 30 мин. АС23 се организира, влага голяма амбиция и играта се изравнява. В 35 мин. Ангелов прави груб опит да фаулира Байкушев, този симулира, че е ударен, Ангелов е отстранен, а Байкушев веднага става на крака. До края играта протича променлива и твърда.Поражението на АС23 е изненада, защото този тим минаваше едва ли не за най-добрия в страната. Но резултатът отговаря на развоя на играта. Черно-белите бяха много разкъсани център хафа не можа да изпълни ролята си и това бе слабото място в тима. Липсата на Вучко Йорданов от друга страна се е отразило повече отколкото се очакваше. Това се чувствуваше не прекъснато. Най -после и реномирани играчи като Ангелов и Пачеджиев не показаха нищо особено. Славия излезе в пълен състав и спечели заслужено, тимът постепенно влезе във форма и се наложи, благодарение разумната и ефикасна игра на Стефанов. Нападението този пет бе дейно и ефикасно. Милев допринесе доста за победата. В  крайната отбрана Стайков заместваше отлично Ковачев. Общо белите дадоха по-добра игра и се реабилитираха за поражението си от Левски. Преди горния мач играха резерви на тимове на Славия—АС23- 2:1 за АС23.