Вучко Йорданов (АС 23)

Любомир Петров (АС 23)

АС23 елиминира Шипка в борбата
за Царската купа с 3:2 (2:1)

Фактът, че се срещнаха два добри тима, заведе на игр.Левски над 1000 души в сряда. Играта протече при променливо надмощие. Докато АС23 се наложи в първото, Шипка имаше инициативата след почивката и изравни аванса от два гола на софийския първенец. Обаче, инцидента, който стана в последните минути, страшния бой, който се разви първо между играчи, а после и с  участието на публиката, бе една срамна сцена, която говори колко още зле сят възпитани нашите  играчи. Резултатът откри Ангелов в 4-та мин. от свободен удар. След  това АС23 взема инициатива и играта се развива пред вратата на Бринк. Поемайки от Пачеджиев, Ангелов покачва на 2:0.
Шипченци, които до този момент играеха слабо, започнаха да се съвземат , виждайки, че пред прага на едно голямо поражение. Започва характерната за този тим бърза игра и отбраната на АС23 има тежки моменти. Кузманов дриблира, Кирчев поема, бие и първият гол за Шипка е отбелезан. След почивката Шипка поддържа същото темпо. Чрез двете си крила Ташков и Колев „адзурите“ дьржат в респект, но играта отново се изравнява. Боби Петров прави груб фаул, Конов бие великолепно и Колев още по-отлично „забива“ във вратата на Дермонски; изравняването идва също така неочаквано, както и първите два гола на А.С. Шипка намалява темпото и АС 23 отново се налага. Равният резултат става причина за нервност и грубост. В 25-та мин. Ангелов бие много добре един корнер. Аначков, дяс. кр. на АС грубо фаулира Бринк,като го хваща през кръста и топката влиза в гола, АС 23 води с 3:2. неправилното даване на корнера и фаула с Бринк сят искрата за срамния инциндент, виновника за който е само Бринк. той се спусна неочаквано срещу Ангелов и със силен удар в устата го свали нок аут като му изби два зъба. след това, пред очите на публиката се разви срамна сцена. В  игрището навлязоха цивилни лица и заедно с играчите започна невиждан  ръкопашен бой. Полицията едвам въдвори ред. Мачът  продължи и завърши без да измени резултата, от АС23 бяха отстранени Йорданов, за нанасяне побой над рефера и Петров за груба игра, от Шипка—Бринк, който постави черно петно на името на клуба си. АС23 се класира за следния рунд където ще играе с Фортуна. Реферът Спасов бе слаб и с грешките си допринесе за изостряне на атмосферата.