7. Иван Димчев (АС 23)

• 88мин

5. Благой Кузманов (АС 23)

АС23 преодоля отчаяната съпротива на Бенковски и ги отстрани с 3:1

Със започването дразмахленци нападат  отривисто и Попкиров прави опит да покаже свойте „провирания“. Но чернобялата отбрана, начело със Спасов, парира ефикасно и изнася напред. Борбата дълго се води по центъра на игрището. Двата тима правят опити за провеждане на замисленна и низка игра, като АС23 в  тота отношение превъзхождаше по-младия си партньор. Младите от Бенсовски влагаха много амбиция и устрем в играта и по слабата си техническа подготовка компенсираха с тези си качества. Така, че те не рядко с бързината си н ненадейни слизания поставиха в паника отбраната на АС23. Един свободен удар близо до наказателното поте, позволи на Пачеджиев да „провре" топката и да открие. След гола играта продължи да се движи с бързо темпо и на места с прояви на грубости. И чернобелите и Бенковски имаха до полувремето много изгоди, но бяха пропустнали.                                   След почивката Бенковски отново започна с настоичива акция. Те обсадиха вратата на младия заместник на Дерменски и влагаха много усисилия да постигнал, израненнието. В продължение на 15 м. Бенковски непрекъснато бомбандираше и най-после д. ин. изравни. Голът превърна играта на една бурна борба, където и двата тима търсеха пече победния гол. Бенковски продължи офанзивата си и на два пъти голът „висеше на косъм“,но младото дясно крило пропустна. Отбраната на АС23 успя да разкъса обръча и
да изнесе най-после напред. Нападението на същите се организира и Ангелов и Димчев застрашиха Павлов. Последннят успя да парира няколко сигурни гола и да покаже качествата си на първокласен, вратар. Едно диагонално прехвърляне на ляво позволи на Димчев да напредне и отблизо да покачи 2:1. Дразмахтенци виждаха вече пропаднали надеждите си и се стремеха да запазят  минамалната разлика. В последните минути Кузманов би остро и измени на 3:1, при който резултат дойде края. Ръководи с респект и познания К. Траянов. От победителя добра игра показаха: Палазов, Кузманов, Аструг и Димчев, Вратаря бе несигурен и неспокоен. От Бенковски най-деен бе атлета Христов, а най-полезни — Виденов и вратаря Павлов.