Дата: | 23 ноември 1946 г. 15:30 ч. |
---|---|
Турнир: | Купа на Червената армия 1946/47 - Софийска група (8-и кръг) |
Стадион: | Левски, София |
Съдия: | Андрей Златарев |
-
1Борис Каменов
-
2
-
4Христо Серафимов
-
5Трайчо Петков
-
6Лазар Христов
-
7
-
8Асен Милушев
-
10Любомир Хранов
-
11Петър Аргиров
-
3Михаил Сотиров
-
9
-
Гол
9. Крум Милев (Локо Сф)
-
Гол
8. Асен Милушев (Локо Сф)
-
84мин
Дузпа - пропуск
Георги Пачеджиев (Чавдар)
Интересът. към съботната среща бе доста голям. Добрата стойност на железничарите и изненадите, който по-някога чавдарци поднасят, обещаваха интересно развитие. До голяма степен тия очаквания се сбъднаха.
ИГРАТА БЕ БЪРЗА, НО СТРАДАШЕ ОТ ВРЪЗКА.
Чавдарци, особено, не се и стремяха да построят добре напредванията си. Те обикновено си служеха с дълги прехвърляния, които не постигнаха някакъв интерес, защото почти всички удари, дадени напред, бяха неточни. У железничарите в известни моменти се забелязпоаха опити за свързване, но те оставаха само опити. Иначе и пред двете врати имаше интересни положения и публиката не скучаеше.
Тая среща бе интересна и от друга гледна точка. Докато
ТИМЪТ НА «ЧАВДАР» БЕ ПО-ЧЕСТО ПРЕД ПРОТИВНИКОВАТА ВРАТА
и приблизително 2/3 от мача имаше надмощие, железничарите в откъслечните си напредвания създаваха е по-опасни положения за реализиране. Само две от тях бяха увенчани с успех, но все пак «Локомотив» изтръгна победа. Неговият тим излезе без Костов и Недялков. На вратата тоя път бе, Каменов, който в началото, поради смущение, се показа доста несигурен, но в последствие имаше няколко много добри прояви. Бековата линия се справи успешно със задачата си. Серафимов би могъл да стане отличен, ако се научи да играе с глава.
МЛАДИЯТ СОТИРОВ ИГРА АМБИЦИОЗНО И СИГУРНО.
Петков и Христов бяха почти на едно ниво, но първият превъзхождаше в изнасянията. Нападението отново бе опасно, защото Милев пласираше идеални топки на партньорите си. Той, обаче, пропустна няколко добри положения за гол. Крилата бяха устремни, но не бяха достатъчно добре подхранвани от инсаидите. Хранов не търсеше топката, а Милушев от няколкото добри положения, реализира само едно.
Чавдарци тоя път имаха на вратата си Василев. Той направи няколко грешки, които не бяха използувани. От боковете енергична игра показа Чипев. Петров бе много твърд. Добрев не задоволи, а
ИВАНОВ ОТНОВО ПОДЧЕРТА, ЧЕ ЩЕ СТАНЕ МНОГО ДОБЪР ХАЛФ.
Димчев имаше тожка задача - да се бори с превъзхождащия го физически Милев и не винаги успяваше да го удържи. В нападението най-добър бе Пачеджиев, но той беше почти сам в борбата с добрата железничарска отбрана. От крилата тоя път по-устремен бе К. Василев. Богданов и Коняров се губяха, а Стефанов бе най-слабият играч на терена. Общо, нападението бе нерезултатно и не можа да оползотвори нито един от създадените моменти за гол.
ГОЛОВЕТЕ БЯХА ОТБЕЛЯЗАНИ В ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
от Милев със силен удар от няколко метра и от Милушев след центриране от ляво. През това полувреме надмощието на «Чавдар» бе очевидно. «Локомотив» провеждаше само откъслечни нападения, които, обаче бяха винаги опасни. След почивката играта се изравни, като нападателите на «Локомотив» направиха доста пропуски. Шест минути преди края
«ЧАВДАР» СПЕЧЕЛИ ДУЗПА.
Би я Пачеджиев в ъгъла, но недостатъчно силно и Каменов спаси.
Срещата бе ръководена от футболния съдия Златарев. който изнензда с незадоволителното си ръководство. Той дори направи грешка, която буди недоумение - даде засада в полза на «Чавдар», когато всички играчи на същия тим бяха преминали линията на центъра.
източник вестник „Народен спорт“