9. Иван Притъргов (Черноморец)

• 41мин

10. Георги Маджаров (Черноморец)

ПОД НЕПРЕСТАНЕН ДЪЖД…

БУРГАС. Сякаш нещо пареше под краката на двадесет и двамата футболисти и ги подтикваше към непрестанно движение, към безкомпромисна борба. А и непрестанният дъжд утежни и без друго трудната обстановка. Пренебрегвайки традиционното проучване, бургазлии още с първия сигнал тръгнаха към защитаваната от Манолков врата. Но при бърза контраакция на гостите невнимание то в защитата им бе наказано с гол на Йончев след хубав пробив на Джевизов, 8 минути по-късно Притъргов възстанови хладнокръвно равновесието — 1:1. Оттук нататък действията бързо се пренасяха ту пред едната, ту пред другата врата. И така дойде плодоносната за черноморци 41-ва минута. От пряк свободен удар от около 22—23 метра Г. Маджаров за втори път прониза мрежата на Манолков.

Виждайки загубата в очите, армейците се опитаха да променят хода на събитията. Но всеотдайните в този мач бургаски футболисти не мислеха да отстъпят двете драгоценни точки.