Деян Христов
    69′
  • 64мин

29. Тасио (ЦСКА)

В мач от XІ-я кръг на родното ни първенство ЦСКА постигна минимална победа над Монтана. Автор на единственото попадение бе Тасио. Бразилецът се разписа от дузпа в 64-ата минута.

Армейците започнаха силно двубоя и още в 3-ата минута имаше възможност за гол. Сержиньо бе намерен с дълъг пас по десния фланг. Португалецът овладя топката и навлезе в наказателното поле, където стреля от малък ъгъл, но Цветковски изби в корнер. В 10-ата минута бе отсъден пряк свободен удар за ЦСКА, вдясно от вратата на Монтана. Сержиньо центрира хубаво в наказателното поле, но там Иван Бандаловски се размина и не успя да играе  с топката. В 14-ата минута добра атака за ЦСКА премина през Нджонго Присо, който продължи към Лукас Саша. Бразилецът напредна и реши да стреля, вместо да комбинира с оставения непокрит Нюаджи. Саша сбърка, защото вратарят отрази силния му удар. В 20-ата минута Пашов фаулира грубо Бандаловски и получи жълт картон. От последвалото центриране на Сержиньо не се получи нищо опасно пред вратата на гостите. Малко след това Костадинов също бе санкциониран от главния рефер, за оспорване на съдийско решение. В 25-ата минута добра комбинация между Присо и Нюаджи завърши с мощен удар на последния, но топката премина далече от вратата. В 28-ата минута при добра контраатака за гостите, нападателят Антонов се озова сам срещу Томаш Черни, финтира го и се строполи на земята. За тази симулация съответно получи жълт картон. В 36-ата минута Костадинов получи травма и бе заменен принудително от Воденичаров. Не закъсня и първата промяна и в редиците на червените. Полузащитникът Александру Пакура бе заменен от таранът Тасио. В края на полувремето Илиев от Монтана получи жълт картон.

В 48-ата минута Нюаджи се измъкна от защитата на съперника и потърси с пас успоредно на голлинията Сержиньо, португалецът обаче, бе изпреварен в последния момент от бранител. В 49-ата минута Тодоров стреля от пряк свободен удар, но много слабо и право в ръцете на Черни. В 52-ата минута Сержиньо за пореден път центрира в наказателното поле на Монтана, но там Цветковски бе над всички и боксира топката. В 55-ата минута хубава атака за нашите завърши със силен шут на Лукас Саша, при който топката мина над вратата. В 63-ата минута Тодор Янчев бе съборен в наказателното поле на гостите и реферът посочи бялата точка. Тасио застана зад топката и не остави никакъв шанс за вратаря, пращайки топката в десния ъгъл за 1:0, в 64-ата минута. В 69-ата минута Бернардо Тенгариня замени Нджонго Присо. В 80-ата минута гостите за първи път в мача стигнаха до изпълнение на ъглов удар, като армейците имаха деветнадесет преди това. В 86-ата минута След центриране отдясно Томаш Черни излезе неразчетено и позволи на Сечков да стреля с глава, за щастие топката срещна напречната греда и не влезе във вратата. В 90-ата минута уникален пропуска направи Серж Нюаджи. Сержиньо бе намерен с пас от дълбочина  по дясното крило, последва хубав пас към нюаджи, но той пропусна да вкара от няколко метра.