• 41мин

Димитър Бербатов (ЦСКА) асистенция - Методи Деянов

Методи Деянов (ЦСКА) асистенция - Мирослав Николов

Любомир Куков (ЦСКА)

ЦСКА​ сгази аматьорския Вихър (Горубляне) с 6:1 в контролен мач вчера. Срещата се игра пред около 300 зрители на базата в Панчарево .

Националите Христо Стоичков и Ивайло Андонов наблюдаваха само първите 15 минути на мача, сред присъстващите беше и Любослав Пенев и членът на Изпълкома на БФС Николай Цветков.

Хеттрик за ЦСКА направи нападателят Димитър Бербатов. Почетното попадение за гостите вкара най-техничният в отбора на Вихър Любен Любенов [бел. Любомир Любенов].

ЦСКА откри в 10-та минута с гол на Митко Трендафилов, който засече с лекота центриране отдясно на Емил Кременлиев. Десет минути след това Любенов от Вихър излъга вратаря Ивайло Ивалов за 1:1 с удар от 25 метра след изпълнение на непряксвободен удар. Малко след гола Мирчев от армейците тресна напречната греда на противниковата врата. В последните 5 минути на първото полувреме Бербатов разстреля със свиреп удар от 3 метра вратаря Трифонов за 2:1. Минута по-късно отново той вкара гол, след като засече зентриране на Трендафилов в малкия пеналт.

През втората част треньорът на армейците смени целия отбор с изключение на голмайстора Бербатов. Единственото чисто положение на Вихър бе в самото начало на второто полувреме, но перфектната намеса на вратаря на ЦСКА Кючуков предотврати опасността пред „червената“ врата. В 60-та мин. Методи Деянов изведе Бербатов сам срещу вратаря на Вихър, нападателят се забави, излъга двама и вкара за 4:1. Четвърт час по-късно Деянов вкара страхотен гол от воле, след като получ топката от главата на Мирослав Николов.

В самия финал на мача Любомир Куков от армейците оформи крайното 6:1 сред разбъркване пред вратата на гостите. Контролата бе ръководена от Васил Романов, а в ролята на страничен съдия се включиха Георги Василев и Евгени Йорданов...