• Гол

Александър Т. Александров (ЦСКА)

• Гол

Методи Деянов (ЦСКА)

ЦСКА​ победи 10:0 столичния Армеец в контролен мач, игран вчера сутринта на базата в Панчарево. Треньорът на „червените“ Димитър Пенев пусна в игра всичките 22-ма футболисти, с които разполага в момента, с изключение на контузените Валенгин Станчев и Владимир Манчев. Ръководството на ЦСКА този път бе ангажирало Кънчо Димитров за съдия на приятелската среща. Както е известно. армейците не успяха да осигурят рефер за предишната си контрола с Вихър, което принуди селекционера в клуба Васил Романов да заеме мястото на човека в черно.

ЦСКА откри резултата срещу Армеец още в самото начало на мача след брилянтен гол на Иво Димов с пета. До края на полувремето варненецът се разписа още два пъти, като едно от попаденията бе от дузпа. Младокът Димитър Бербатов вкара поредния си гол за „червените“ в края на първата част.

След почивката Димитър Пенев заложи на втори състав, в койго се отличи младокът Константин Мирчев. Нападателят направи хеттрик само за 45 минути. По веднъж се разписаха новопривлеченият таран Любомир Куков, Александър Александров и Методи Деянов след изключително красиво изпълнение от въздуха.

Пената похвали след срещата по-младите футболисти в тима за старанието, като отчете не особено високата класа на съперника.