7. Сашо Паргов (Марек)

• 57мин

9. Спас Джевизов (ЦСКА „Септ. знаме“)

СЛЕД ПОДАВАНЕ ПО ФЛАНГОВЕТЕ

СОФИЯ. Бурно започна двубоят! Още във 2-рата минута, след ъглов удар, Методиев изпревари станкедимитровските защитници с глава — 1:0. Новa олелия се вдигна пред вратата на Стоянов, но гостите не загубиха хладнокръвие и след десетина минути възстанових равновесието като Паргов засече прострелващ пас на Райнов — 1:1. Бойкият ритъм продължи и за него допринасяха последователно и двата отбора. ЦСКА с бързи набези и стрелба на Б. Колев (веднъж в страничния стълб след пряк свободен удар), Йончев. Джевизов, а „Марек“ — с непримирима борба за топката, с респектиращи контри.

През втората част армейски те нападатели пробиха няколко пъти по фланговете и препратиха дълги подавания пред отвора на станкедимитровската врата. В 47-ата минута Джевизов се размина с топката след центриране на Денев, но в 57-ата не пропусна да оползотвори с глава прехвърлянето на Д. Димитров от левия фланг — 2:1. Може би столичните футболисти бяха почувствали несигурността на Стоянов при тези ситуации? После някои груби грешки в защитата на „Марек“ останаха ненаказани от Д. Димитров и Денев. „Марек“ не щадеше силите си за почетен резултат, но поотслабил ударното звено ЦСКА не позволи да бъде изненадан.