10. Крум Стоичков (ФК 13)

• 48мин

8. Любомир Ангелов (АС 23)

АС23 преодоля съпротивата на ветераните и спечели с 3:2 (1:2)

Още първата минута носи едно силно и опасно раздвижване пред Дермонски, създадено от неудържимия Николаев. Суматохата е избегната и играта за момент се задържа на центъра. Богданов, разбива първия опит на чернобелите да напредват към вратата му и прехвърля на дясно Атанасов премина Георгиев и пласира отлично на свободния Стоичков.Крум не бави и още във втората минута праща в горния ъгъл на Дермонски. опита на последния е недостатъчен да предотврати опасността, резултата е открил. В същата минута още един гол .Тимът на Старото е изненадан от този бърз успех на ветераните и амбицията им да направят и те нещо, скоро е оплодотворена с един хубав гол. Димчев пое от Стефанов и Базовски на два пъти да вади в корнер. При вторато  изпълнение,  Палазов провря през краката на Кузманов един остър близък удар, изравнявайки още в същата минута. Така изравнен резултата, като че ли подействувам успокоително и на двата тима. Те започнаха да движат играта повече в  центъра. Напредванията оставяха не инцидентно, а замисъл.
Чернобелите напредват главно с младите си крила и търсеха резултатите Ангелов и Стефанов. А ветераните, „имайки напред двамата си щурмоваци Стоичков и Николаев, разчитаха симо на тях. Това позволи на лъвовете да покриват двата опасни нападатели и да запазят дълго резултата. Дъждът постепеннно се усилваше и играчите почнаха да чувствуват, както неудобството на терена, така и това,я че дъжда падаше в очите им и ги правеше неспокойни да манипулират с топката. При постоянно менящи се картини и пред двете врати, края на полувремето наближаваше. И сега именно ветераните взеха инициатива изнесоха играта в половината на АС23 и опасностите пред Дермонски зачестиха. Николаев направи по свой маниер” пробив, би във  вратата, Дермонски отблстна полека и топката удрайки се в страничния дирек се отправи към свободния Атанасов последния забави, един миг, който бе достатъчен на Йото да плонжира в краката му и да спаси сигурен гол.Този пропустнат момент, при една още по-тежка картина пред Дермонски позволи на Стоичков за втори път да прати в мрежата на АС23. Това е въпоследната минута на полувремето.

Още с почването на втората половина и Ангелов прави остро слизане. Един близък свободен удар пред Кузманов е превърнат след кратко меле в изправителен гол. Това ново изравнявне, обаче, не успокоява играчите, а напротив ги подтиква към още по амбициозна борба. Майсторите на калта, чернобелите, налагат по често надмощие, но всички опити да реализират се разбиват в пожертвувателната игра на Базовски. Той и
Богданов бранят отчаяно. На свой ред и Стоичков и Аспарухов пращат силни удари към Дермонски, който проявява удивителна съобразителност спасявайки сигурни голове.
Тежкият терен вече сложи белег, върху издържливостта на всички играчи и често те очакват топката да дойде при тях вместо да я търсят. Към 35 м. Кузманов и Ангелов  пренесоха в едно със Стефанов към ветераните. Палазов, който е минал ляво крило, получава и дриблира по самата аут линия, създава суматоха пред Кузманов и отблизо праща 3:2 за АС23.