Дата: 22 юни 1930 г.
Турнир: Контролни срещи 1929/30
Треньор на АС-23: Карл Немеш

А. С. 23 в Радомир

Радомир. на 22. VI. Соф. първокл. кл. А. С. 23 заедно с треньора си г. Немеш гостува на „Стр. слава“.На гарата гостите бяха посрещнати от много граждани тересът  към този голям и игрището под реферството
играта почва. А. С. 23 бие Стр. Слава с 4:3. Още в първите минути ц. фар. открива резултата за Стр. слава. Малко по късно д. инс. на А. С, изравнява. Играта е много жива и държи в силно напрежение, след една комбинация на вътр. тройка д. кр. на Стр. слава покачва на 2:1. Играта надминава всички очаквания и видено в Радомир. До края на половремето и двете страни дават по още 1 гол и хафтаима завършва 3:2. В  началото на 2-то полувреме д бек на стр, сл. ударен напуска. А. С. изравнява 3:3. Излиза и д. кр. на слава. Чуства се надмощие на А. С. Напусналите играчи влизат отново. А. С. от  корнер печели 4 я си победен гол, при които имаше фаул.След мача гостите бяха тържествено изпратени на гарата. — Кар. Немеш за Стр. Слава. „Добре школуван тим, което е редкост за провинцията. Играчите дават игра за тимът, а не за си. Изненадан  съм, че в малка провинция футбола е на правилен път.