А. С. 23— черно-бели:Дермонски, Балъкчиев и Аначков;Аргиров,Икономов и Бушев;Петров,Ангелов,Стоянов,Аструг и Йорданов.
Спортклуб — морави:Георгиев,Димитров, Стоянов, Байкушев,Александров и Даскалов, Янков,М. Костов,Стоянов,Стайчев и Коджев.
Голмайстори — за А. С. 23 Петров — 2, Ангелов — 2 и Йорданов — 3. За Спортклуб-  Ходжов и Стоянов.
Рефер М. Йовев
Една победа на А. С. 23 се очакваше също така се очакваше, че тая победа ще бъде чувствителна, така че седемте гола на черно-белите не бяха изненада. Интересът на публиката се свеждаше главно към това: ще успеят ли моравит да отбележат поне един гол и с това да развалят идеалното голово отношение на А. С. 23,а заедно с това да турят крайна безконечния спор за „Нулата“ и „Единицата“ като дялители. Самият мач се разви така, както се предполагаше : нападателите на А. С. 23 не се шегуваха и използуваха всички положения, които им се удадоха. Йорданов и Ангелов твоя път  подялиха успеха си със своя млад партньор  Петров. който успя да прати два пъти топката в гола на противника. Отбраната на черно-белите  тоя път беше лишена от Каев и не беше на особена висота. При малко по-ефикасни, нападатели насреща си, Дермонски щеше по-често да търси топката зад себе си. А. С. 23 спечели заслужено — по това спор не може да има. тоя тим напоследъкъ се наложи като най-хомогенен и резултатен в столицата. Но някои непозволени приоми в борбата, като тия, които  видяхме напр. у Бенжо, по скоро вредят на тима, отколкото да ,му помогнат. Спортклуб продължи своя марш . . . към   поражения. Този път моравите започнаха с 8 играчи, като гола се пазеше от Милети Костов. Освен това, те бяха лишени от най-добрите си играчи.— Л. Петров, Константинов и Раденков. Спортклуб започна устремно, но скоро след почването трябваше три пъти да получи топката от центъра — и тоя бръз успех на А. С. 23 реши веднага мача Все пак, моравите се бориха упорито докрай, за което говори и факта,че второто полувреме даде само 2:1. Нападателите на Спортклуб имаха възможност да отбележат  още голове,но от нервност или прибързаност  пропустнаха. На Спортклуб предстои само един тежък мач още; срещу Славия, където моравите нямат особени изгледи да победят. Но те трябва непременно да се справят с  твърдите тимове на Раковски и Бенковски, ако не искаме да доживеем куриозния случай да видим един бивш държавен първенец, една година след спечелването на титлата си, да мине във втора дивизия. Развоя на играта: Моравите започват с 8 души. Малко след почването играта е прекъсната поради инцидент с Н. Димитров, който е отстранен и после допуснат в игра.Веднага припочването  един силен удар на Ангелов е уловен от голмана на Спортклуб зад голлинията— резултатът е открит.Втория гол е маркиран  от дясното крило Петров, след което Йорданов на свой ред изиграва отлично една топка и праща в мрежата. Моравите нападат чрез Коджов и печелят своя първи гол. Малко след това двама морави са сами пред  Дермонски, но пропускат. В замяна на това Петров дава четвъртия гол за тима си,а към края на полувремето А. С. 23 печели дузпа, Йорданов бие светкавично и бележи 5:1.  Второто полувреме Спортклуб прави размествания които са резултатни. Сега играта е изравнена. но това не попречва на Ангелов още в 7 минута да прати в гола на Стоянов — 6:1. Една минута след това Йорданов дава последния гол за тима си. Резултата е съкрушителен, но моравите се борят достойно и с кураж. Стоянов използува едно положение и бележи — 7.2. Към края на мача Ангелов на праздна врата пропуска. Реферът Йовев беше посредствен.