• 61мин

• 73мин

11. Борислав Хаджиев (Пирин Бл)

ДЪЖД ОТ ГОЛОВЕ…И ГРЕШКИ

БЛАГОЕВГРАД. Не видяхме голям мач въпреки шестте попадения в мрежите. Напрежението бе взело връх и слагаше властно своя отпечатък върху играта. Армейците излязоха напред с два еднотипни гола от засечени центрирани топки. Този студен душ разстрои играта на „Пирин“ и той почувствува по-добре себе си едва след гола на Б. Николов, отбелязан секунди преди почивката.

Веднага след подновяване на играта „Пирин“ тръгна в неспирни атаки. Кочев в отличен стил премина няколко армейци, навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран, но не последва съдийска реакция. А ответна контраатака чрез Христов доведе резултата до 3:1, а малко по-късно и до 4:1. Оттук нататък пиринци продължиха безплодните си атаки. Манолков винаги бе подсигуряван от куп защитници, армейският капитан дирижираше умело своя отбор, който като цяло изпъкна със зрелостта си.

Бих пощадил авторитета на съдията, ако споменатият случай, колкото и фрапиращ да е, бе едно изолирано явление. Евтимов обаче не можа да въдвори порядък, допусна остри сблъсквания, а и върху редица отсъждания тегне съмнението за неговата компетентност.