Дата: | 18 април 1953 г. |
---|---|
Турнир: | „А“ републиканска футболна група 1953 (6-и кръг) |
Стадион: | Народна армия, София |
Посещаемост: | 15 000 зрители |
Треньор на ЦСКА: | Крум Милев |
Съдия: | Андрей Златарев |
-
1Иван Кюпев
-
4
-
2Георги Василев - Гоце
-
3Тодор Финков
-
5Янко Янков
-
6Кръстьо Ставрев
-
7Георги Берков
-
8Димитър Наков
-
9Петър Аргиров
-
10Никола Богданов
-
11Васил Бароков46′
-
Лазар Христов46′
-
1
-
3
-
2
-
4
-
6
-
5
-
8
-
7
-
9
-
10
-
11
-
40мин
Гол
7. Петър Михайлов (ЦДНА)
-
43мин
Гол
11. Ангел Миланов (ЦДНА) асистенция - Стефан Т. Стефанов
-
71мин
Гол
11. Ангел Миланов (ЦДНА) асистенция - Панайот Панайотов
-
89мин
Гол
7. Петър Михайлов (ЦДНА)
Срещата в събота на стадион „Народна армия“ между Локомотив (Сф) и ЦДНА започна с мудно темпо и продължи така с лек превес за ЦДНА през цялото полувреме. В тази част на играта проличаха всичките недостатъци на локомотивци в досегашните им срещи: несъгласувапи действия на крайната отбрана с вратаря, лошо покриване на противниковите нападатели, безсмислепо отправяне толката напред, погрешна игра на средната линия и нападението. Полузащитипците играеха или твърде назад или пък прекалено се увличаха в акциите на нападателите. Най-важната част от терена - средата, бе почти винаги във владение на ЦДНА. От друга страна полузащитииците на Локомотив показаха и друг дефект - те прекалепо подеха топката, а. когато трябваше да я препратят на съиграч, миого рядко тя отизаше там, където бе необходимо и целесъобразно. У нападателите липсваше нерв. Крилата сбиваха играта пред вратата на ЦДНА. С изключение на лявата свръзка Николов, останалите нападатели, бързо и леко се отказваха от борбата за топката пред и в наказателното поле на ЦДНА. Като последица - удари във вратата липсваха, а играта на целия отбор бе сива, мудна.
В играта на армейците също имаше слабости, но те не превишаваха добрите прояви. Армейците играха организирано, макар и бавно и с прекалено обработване на топката, с типичните за отбор къси подавания (много рядко с дълги прехвърляния, които, когато ги имаше, се оказаха резултатни) и имаха малко удари във вратата. Личеше прекалена самонадеяност у някои играчи, (Цанов, Ракаров, Янков). Една такава самонадеяна постъпка на Цанов пред вратата на отбора му едва не завърши с гол.
Характерното за този мач бяха „букетите“ от играчи. Обикновено към центъра на игрището за овладяване на топката се струпваха по 5-6 души.
30 минути от срещата преминаха без удари в двете врати. Първият удар даде Николов (Л) във вратата на ЦДНА, но това бе по-скоро подаване топката на Кекиманов. В 35 и 36 минута Панайотов (ЦДНА) пропусна две чисти положения, поради забавяне на удара си. След 4 минути, левия полузащитник на Локомотив К. Ставрев направи груба грешка. Той забави да отбие напред топката, Михайлов (ЦДНА) успя да му я отиеме и с лек удар през ръцете на Кюпев я вкара в мрежата. Две минути преди края на полувремето Стефанов изпълни много добре ъглов удар, топката надвисна над вратата, но Кюпев не реагира и Ангел Миланов с глава промени резултата на 2:0 за ЦДНА.
Втората част на играта започна с продължителен, силен натиск на Локомотив. Пред вратата на ЦДНА последваха едни след друг 3 ъглови и 2 наказателни удара, които обаче не донесоха промяна в резултата. При тия остри положения добри прояви имаше Кекиманов. Натискът на Локомотив дойде вследствие на влизането на Л. Христов, който стана организатор на атаките на отбора си. Скоро обаче и Л. Христов изпадна в унисон с играта на другарите си от отбора. След 70-та минута ЦДНА доби отново лек превес, който задържа до края. В 71 минута Ангел Миланов догони nрехвърлена топка от Панайотов, напредна малко и със силен удар покачи на3:0. Една мицута преди края на мача отсечен удар на Панайотов рекушира от тялото на Кюпев, Михайлов посрещна топката и ЦДНА спечели заслужена и голяма победа с 4:0.
източник вестник „Народен спорт“