Турнир: Софийско първенство 1940/41 - областна дивизия (9-и кръг)

8. Любомир Ангелов (АС 23)

10. хх. Палазов (АС 23)

9. Михаил Стефанов (АС 23)

АС23 спечели срещу Шипка с 4:0

Играта показва отначало леко надмощие на шипченци — главно поради по-свързаната игра. Нещо опасно, обаче, пред вратата на Дермонски не се създава, при едно от напредванията на чернобелите, пред вратата на Минчев настава меле, вратаря се отправя към топката, протягат се и други крака, и в момента, когато Минчев лови ниско, бекът Илиев забожда топката в мрежата, това бе единствения гол в полувремето, въпреки че, единия и другия тим имаха възможност за изравняване или покачване. След почивката, чернобелите са по настървени. Един сравнително силен  удар на Стефанов принуждава вратаря с плонж да отбие, но Ангелов е предвидлив прибягва и бележи втория гол. Усилията на шипченци да намалят разликата и да изравнят, не дават успех, защото крайната отбрана на АС23 чисти. При едно добре напредване, Ангелов сервира отлично на младия си партньор от дясно. той дриблира и със силен удар покачва на 3:0. Шипченци правят размествания— Кузманов минава напред. При една атака, Кузманов издебва опразонената врата, бие силно отдалеч, но Дермомски със сигурген плонжен вади в корнър—една голяма опасност бе избегната. Към края Стефанов с отмерен, силен и далечен удар, закръглява победата на своя тим на 4:0. Ръководството на г. Траянов бе много добро.