Дата: | 24 ноември 1968 г. 14:30 ч. |
---|---|
Турнир: | „А“ републиканска футболна група 1968/69 (13-и кръг) |
Стадион: | Васил Левски, София |
Посещаемост: | 30 000 зрители |
Треньор на ЦСКА: | Стоян Орманджиев |
Съдия: | Александър Гайдаров |
-
1Рангел Костадинов
-
2Милко Гайдарски
-
3Добромир Жечев
-
4Георги Панов
-
5Петър Станков46′
-
6Иван Димитров
-
7Иван Стоянов
-
8Михаил Гьонин
-
9Йосиф Харалампиев
-
10Васил Митков
-
11Симеон Николов
-
Никола Колев46′
-
1
-
783′
-
246′
-
3
-
4
-
6
-
8
-
5
-
9
-
10
-
11
- 83′
- 46′
-
36мин
Гол
8. Михаил Гьонин (Спартак Сф)
-
68мин
Дузпа - гол
9. Петър Жеков (ЦСКА „Ч. знаме“)
1:1 - МНОГО ОСТРИ МОМЕНТИ
СОФИЯ. Темпото с което започнаха и двата отбопа обещаваше твърде много. Армейците бяха по-експлозивни и скоро се разположиха в полето на съперника си. С тотални действия, в които включваха и хора от защитата, те сякаш искаха да зашеметят спартаковци и психологически да насочат мача в свое русло. Този път в редиците им видяхме нзпълнители, които бяхме почти забравили (Бончев, Маринчев), а други пък се бяха върнали на отдавна изоставени от тях постове - Гаганелов бе в централната защитна зона, Зафиров носеше (№7), а и К. Станков бе изпратен напред.
За известно време пред вратата на Костадинов се развихри стихия, към него тръгваха от дълбочина и защитници в червено трико и стреляха наравно с нападаелите. Дори те по-често опитваха удари отколкото такива снайперисти като Жеков (само 2 таква опита!), Марашлиев (1), Зафиров (0).., Само Якимов няколко пъти излизаше със слаломи пред Костадинов, но или закъсняваше или пък вратарят се намесваше сигурно.
Спартаковци приеха борбата в своята половина и потърсиха решения чрез изненадата. Но, как да ги намерят, като за това е нужно бързо мислене и мигновено използуване на празните места, който увлечената напред и статично действуваша армейска зашита тъй често им предоставяше? А тъкмо тези елементи липсваха в играта на синьо-белите нападатели... Трудно намираха противодействие те и на пресата, която им бе приложена, и на изкуствените засади, с които си служеха армейските зашитници... Все пак авангардът на Спартак в лицето на Гьонин, Митков и Николов (дейно подпомагани от неуморимите пчелички Стоянов и Харалампиев) създадоха безпокойства на Бончев, но до нещо сериозно не се стигаше поради неумението да се стреля точно или да се използува мигът за головия пас. В един момент обаче синьо-белите успяха най-после да се възползуват от далечното изтегляне на червенознаменската отбрана и Харалампиев като хукна по фланга изпрати успоредно и силно топката. Бончев я изпусна и Гьонин, макар и трудно, се нагоди за удар. И го нанесе - 1:0!... Подсказаната вече победа щеше да бъде одържана и дори утвърдена с нов успех, но Ив. Стоянов пропусна в 40 мин., да нокаутира съперника като от близо отпрати неточно топката с глава или ако Гьонин бе по-деен и по-силен в спринтовете в ония моменти, когато Г. Панов на няколко пъти през втората част извърши отлични рейдове по крилото и с обходни маневри сипеше топка след топка на точката за дузпата пред Бойчев. Но напразно!... И Митков, и Николов, веднаж облекчени, сами усложняваха позициите си...
А насреща натискът не стихваше. Влезлият Атанасов пооправи малко порядъка по фланга, Якимов - все така усърден - Не отслаби настойчивостта си и търсеше взаимодействие с Жеков. Но къде бе той? Неточен, неизразителен в играта, а заядлив със съдията. Той се изяви едва при изпълнението на дузпата, която сам спечели в наказателното поле на спартаковци. Изравняването отново подклади енергията и на двете формации, но на моменти тя се прояви в грубости, към които съдията трябваше да бъде по-строг.
Краят вече се виждаше, когато Якимов получи топката на няколко метра от вратата и стреля в упор, но Костадинов като по чуза изби в корнер. За него обаче нямаше вече време...
МИЛКО СТЕФАНОВ
ВИТРИНА НА МАЧА
СПАРТАК (Сф) ЦСКА Ч. ЗНАМЕ
13 (5) УДАРИ 18 (10)
9 (3) от наказ.поле 8 (4)
4 (2) вън от нак. поле 10 (6)
3 (1) във вратата 10 (6)
10 (2) край вратата 8 (4)
4 (2) пресечени 3 (2)
2 (0) КОРНЕРИ 7 (4)
14 (10) ЗАСАДИ 1 (0)
19 (7) НАРУШЕНИЯ 25 (11)
източник вестник „Народен спорт“